ביה”ס המקוון לאיור של ליאורה גרוסמן

תלמידים מספרים

אל תשאלו אותנו - תשאלו אותן/ם.

במקום שנספר לכם כמה נפלא בית-הספר שהקמנו וכמה כדאי לכם ללמוד בו, אנחנו הולכות רגע אחורה. הנה מה שיש לתלמידות ולתלמידים שלנו לספר עלינו:

אל תשאלו אותנו - תשאלו אותן/ם.

במקום שנספר לכם כמה נפלא בית-הספר שהקמנו וכמה כדאי לכם ללמוד בו, אנחנו הולכות רגע אחורה. הנה מה שיש לתלמידות ולתלמידים שלנו לספר עלינו:
"קורסי האיור של ליאורה גרוסמן כל כך מצויינים ומקצועיים שהם באמת מאפשרים, למי שמשקיע ומתמסר אליהם, להזניק קריירת איור אמיתית. יש לליאורה יכולת פלאית לגמרי להוציא 200% מכל תלמיד ותלמידה, והיא לא מוותרת עד שכל איור-צפרדע הופך לנסיך, וכל קומפוזיציה-לכלוכית הופכת לסינדרלה (בלי שהקסם יפוג בחצות).
בין היתר, ליאורה ידועה גם כמורה מושלמת למאיירים בפריחה מאוחרת, כאלה שלא למדו איור באקדמיה, אבל האיור בוער בעצמותיהם, כמוני.
חוץ מההשתתפות בקורסי האיור המעולים שלה, שהביאו אותי לפריצת דרך מכוננת ומשנת חיים, היא גם ליוותה אותי בתהליך איור הספר הראשון שלי כמאיירת, משלב אפיון הדמויות ובחירת הצבעוניות, דרך פיתוח הסקיצות ופיצוח הקומפוזיציות ועד אחרון הפינישים. מבחינתי התהליך הזה היה שווה ערך לפרויקט גמר באקדמיה. אני מרגישה שבזכות ליאורה הצלחתי להתגבר על חוסר הביטחון, לגשר על הפער שהיה לי בתחום האיור, ולהגיע לגבהים חדשים ומרגשים, שהיו עד לא מזמן חלום רחוק.
בית הספר "מאיירימים" הוא הרבה יותר מבית ספר, הוא גם חממה וקהילה ענקית של מאיירות ומאיירים, וכולנו יחד מפרגנים, תומכים זה בזה ושותפים לתחושת ההוקרה והכרת התודה לליאורה."
נטלי בלהסן
קורס יסודות-האיור וטקסו תמונה 2019-2020
"...זה לא קורס של טכניקה, זה קורס איור ספר נטו, - הבנת מהות האיור, כח האיור וחשיבות האיור בספר.וכמובן ההיבטים הטכניים של תכנון לתהליך העבודה. וכל זה לא על חשבון היצירתיות אלא ההיפך. למרות שהייתי מעורבת לא מעט בפרויקטים של איור, הקורס פתח בפניי עולם שלם ואת הקסם שבו. הפרויקט שעבדנו עליו בקורס היה אחד השירים של שירה גפן. היה מסע מרתק, מאתגר עם הרבה מאוד תגליות והמון התרגשות. יחד עם ליאורה עברנו את כל התהליך של עבודה עם הספר- החל מהבנת ההטקטס ועד למציאת חיבור אישי ויצירת עולם שלם שהוא לא "קישוט" לטקטס, אלא משהו הרבה יותר עמוק שנותן לטקטס עוד היבט, עוד רובד. ליאורה לימדה שלב שלב, זיהתה אתגר שונה אצל כל תלמיד ועזרה לעבור אותו יחד (וזה ממש לא פשוט, אבל שווה כל רגע... נ.ב. בחיים לא עבדתי כל כך קשה יחד עם הנאה כל כך רבה ..."
יאנה גורליק
קורס יסודות האיור וטקסט-תמונה 2021
"בכל פעם שפוגשים אדם שמרפא שריטה ישנה וכואבת, שמצעיד קדימה, יש רצון להודות,
לא רק לו, אלא לאלוהים שזימן בדרך שליח טוב.
הפוסט הזה הוא בפשטות תודה עמוקה לליאורה גרוסמן, מורה לאיור שזכיתי ללמוד אצלה השנה.
הקורס היה דבר ראשון מקצועי ומושקע ברמות גבוהות, מה שהתבטא במצגות המושקעות, ובחשיפה לטכניקות שונות, אבל, בעיקר, המשובים.
בעיניי זה היה לא פחות ממופלא, כמות תשומת הלב שקיבל כל תלמיד, הכבוד לכל אחד במקום שהוא נמצא בו, והאמון בתלמידים שיכולים להוציא את מעצמם את המקסימום..."
רזיה ריצ'מן
קורס יסודות האיור וטקסט-תמונה 2020
"חיפשתי המון זמן מקום ללמוד איור, למרות ואולי בגלל שלמדתי במסלול איור בבצלאל ויצאתי משם מפוחד ועם המון טראומות...
...ואז בגיל 41 החלטתי שאני רוצה לחזור ללמוד את מה שאני אוהב ממקום בוגר יותר ועם מנחה שבאמת רוצה ללמד איור. חיפשתי ואיך שהוא ראיתי שיש את הסדנא של ליאורה. הצטרפתי וזאת התגלתה כהחלטה הכי טובה! למדתי המון, אפילו לראשונה התחלתי גם להשקיע ברקעים ולא רק בדמויות מתוך הבנה חדשה שהסביבה היא גם דמות מאד משמעותית...
ליאורה את מהממת, השקעת בתגובות ארוכות עם משובים מפורטים וחשובים שלימדו אותי המון. החלטתי שאני הולך לסדנה נוספת, ליאורה נפגש."
אל-עד כהן קניגסברג
קורס יסודות-האיור וטקסט תמונה 2020
"...ליאורה היא באמת מורת דרך מופלאה. היא מגלה לך שבילים ומקומות קסומים בתוך עצמך שתמיד היו שם אבל לא ידעת איך למצוא. לא מצליחה להפסיק להירשם לקורסים שלה זה תמיד מסע כזה עמוק ושואב וגם מצחיק ממש. הייתי עושה אצלה עוד 1000 קורסים." ."
מיה גונן-ברמי
קורס יסודות האיור וטקסט-תמונה 2020 וקורס טקסט תמונה 2021
"...זו לא פעם ראשונה שאני עובדת על איור לספר - אבל ידעתי שאני רוצה להצטרף למסע של למידה והתנסות מול אחת מהמאיירות הבכירות שיש לנו. בתהליך עברנו דרך מקצועית לעילא ולא נסענו לחו"ל בשביל זה, ואפילו הקורנה האריכה לנו תהליכים ואיפשרה עומק - שעם ליאורה זה היה באמת יוצא דופן, וכאן המקום להודות לה.
נכון שהדרך מורכבת ויש את האני מאמין שלי מול דיעות מקצועיות נוספות, יש ויכוחים וחילוקי דיעות, שוני בהשקפות, וזוית הראיה של ליאורה - שבאה ממקום של לתמוך ולקדם ולאפשר לי בדיוק להמשיך ולהיות מי שאני..."
נירה בר
קורס יסודות האיור וטקסט-תמונה 2020
"הרבה זמן חיפשתי קורס שיעשיר את עולם האיור שלי. אבל אחד כזה שידרוש ממני מאמץ, ויחדש לי ויחדד לי ויפתיע אותי ויוציא לי את המיץ. לפני כמה חודשים ליאורה גרוסמן פרסמה את קורס טקסט-תמונה, קורס שמתמקד באיור ספרי ילדים, וידעתי שזה זה. מה אני אגיד לכם, הקורס ענה על כל הציפיות, ואפילו מעבר. כמה שחשבתי שאני לא יודע, לא ידעתי עד כמה. ליאורה הוציאה ממני יכולות ותובנות שלא הייתי מצליח למצוא בעצמי. ביום שישי האחרון היה המפגש האחרון. היו דמעות, באמת. הצטרפה אלינו שירה גפן, שאיירנו את הטקסטים שלה, וראתה את כל העבודות המדהימות (באין מילה אחרת שאני מוצא כדי לתאר עד כמה) של כל משתתפי הקורס. אז אם בא לכם שיוציאו לכם את המיץ (הוא יהיה טעים, אני מבטיח), תדעו למי לפנות."
ינון פתחיה
קורס טקסט תמונה 2021
"...איזה כיף ליאורה שנתת לי לי את הבמה הזו אבל הרבה יותר מזה, תודה על הדלת שפתחת לי והדרך שהובלת אותי בה. בחלקה עם הדרכה צמודה ובחלקה שילחת אותי לדרכי, סומכת עלי שאגשש אותה בעצמי. מוצאת שהאיור בכלל והעבודה עם צבעי עפרון בפרט (טכניקה שלגמרי למדתי, לומדת ומקבלת השראה ממך) נותנים לי הרבה נחמה ושקט ומאפשרים לי להתכנס ולברוח ומאידך לחלום ולמצא את עצמי מחדש. אני אסירת תודה עלזה. זו כמו מתנה יקרת ערך עבורי. תודה על גם על מאיירימים. מרגישה שאת יוצרת שם הרבה יותר מביהס מקוון, את יוצרת משפחה תומכת שמאפשרת לפרוח ולהתיישר בתנאים מבוקרים... סליחה על החפירה. זו כנראה הדרך המסורבלת שלי להגיד לך ולאפרת ולכל חברי כאן שאני אוהבת אתכם ותודה על הכל."
רחל עדיה שפר
קורס יסודות האיור וטקסט-תמונה 2021
..."ליאורה מפרקת את האיור לגורמים ומגישה לנו אותו על מגש של כסף. מה צריך כדי להפיק את המירב והמיטב מהקורס ומה-אני? זמן לעבודה קשה. אין חוכמות ואין עיגולי פינות. חברי הקרובים ביותר יעידו על הייסורים בהם נתקפתי כשלא היה לי זמן להגיש שוב את שיעורי הבית, משופרים. זמן שווה ערך ללמידה חסרת תקדים כשמדובר בליאורה. ברגע שאתה מפסיק להתנגד, אתה מתחיל ללמוד. בגדול ובענק.
אתה יכול להרוויח ידע שרק מתי מעט זוכים לו בהתמסרות מלאה..."
סנדרה סולומון
קורס יסודות-האיור וסדנת קולאז' 2019-2020
..."הו.... לצייר ולתקן ולצייר ולתקן ולא לדעת איך להמשיך, להתייאש ,לבכות , לבקש עזרה ושוב...לצייר. וליאורה מאחוריי ומצדדיי בישירות ובנדיבות אומרת את האמת שלה עד הסוף גם אם קשה, וכשיש התקדמות שמחה בכנות אמיתית ונדיבה.
מה למדתי?
שעוד פעם ועוד פעם מול הדף הריק ובסוף מגיעה נקודת שחרור והיצור הראשון קופץ לדף. שתמיד תגיע נקודת הנפילה/ההשוואה/הסבל ואז כדאי ללכת לישון ומהר ומחר לקום ולשבת שוב מול הדף. לרוב השחור מתפוגג ...
אפרת גונן
קורס יסודות-האיור וסדנת קולאז' 2019-2020

לפני הקמת “מאיירימים”,הועברו חלק מהקורסים במסגרת
“איור עכשיו – סדנאות האיור של ליאורה גרוסמן בבית-אריאלה”.

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד
Scroll to Top